Sitemize Hoşgeldiniz Bugün :20 Mart 2019 Çarşamba
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLERİMİZ HABERLER REFERANSLAR İLETİŞİM
Direksiyon Kutusu


Direksiyon Kutusunun işlevi, bir tür kaldıraç gibi mekanik yarar sağlamaktır. Çünkü, ön tekerlekleri döndürmek için gerekli olan güç, sürücünün doğrudan bir mekanizmayla uygulayabileceği gücün çok üstündedir. 

Dört çeşit direksiyon kutusu vardır.

Saplaman sonsuz vida sistemi, milin ucuna takılı geniş dişli bir sonsuz vida ilebir manivelaya takılı saplamadan ya da sonsuz vidaya geçirilmiş bir somundan oluşur. Mil döndürüldükçe, saplama ya da somun, sonsuz vida üstünde aşağı yukarı hareket ederek manivelayı döndürür. Karalı sistem de bunun değişik bir türüdür; burada saplamanın yerini, V biçimli sonsuz vidanın dişleriyle kenetlenen bir kam alır. Döner bilyalı dişli sistem, daha karışıktır. Somunun yerini, bir bilya yatağı alır. Sonsuz dişlinin oyuklarında, dişler yerine bilyalar döner. Yatak içinde bir ya da iki tane, boruyla (ya da borularla) uç uca bağlı oyuk bulunur. Bilyalar, bu boru aracılığıyla, yeniden sonsuz dişlinin başına dönerler. Kremayer sistemindeyse, milin ucundaki pinyon dişli, bir kremayerle kenetlenir. 
T:0(212) 616 59 52- Fax:0(212) 485 63 52© Her Hakkı Saklıdır. 14 Kardeşler Hidrolik Direksiyon Tamir Bakım Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzin ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Sitekobi Kobilerin Sitesi
14 Kardeşler yeni şubesi ile Düzce de