Welcome to our site Bugün :Monday, August 26, 2019
HOME PAGE ABOUT US PRODUCTS NEWS REFERENCES CONTACT US
HİDROLİK DİREKSİYON SİSTEMİ
HİDROLİK DİREKSİYON SİSTEMİ - 14 Kardeşler

Hidrolik yardımlı güç direksiyonları, direksiyonu döndürme kuvvetini azaltmak ve şoföre aracı daha kolay bir şekilde yöneltme imkanı vermek üzere düzenlenmişlerdir. Bunun içinde hidrolik basınçlardan yararlanılmıştır. Ayrıca bu direksiyon sistemleri ile araç hızının düşük olduğu zaman ve park esnasında daha fazla hidrolik yardım sağlamalı, araç hızı artıkça hidrolik yardımın miktarı azaltılarak daha rahat ve güvenli sürüş sağlamalıdır. 

HİDROLİK DİREKSİYON SİSTEMİNİN ÇALIŞMASI


Hidrolik Direksiyon Sistemin Çalışması; direksiyon eforu sağlayan iki ayrı tipi vardır, birinci tip motor gücünü kullanan hidrolik bir sistemdir. Diğerinde ise bir elektrik motor kullanılır. ikincisi için, ön bagaj kompartmanı içinde bağımsız bir elektrik motorlu pompa kullanılır. Her ikisi de hidrolik basınç üretir ve bu basınç hidrolik silindir içinde bir piston üzerinde uygulanır. Böylece hidrolik basınç kremayer eforu için pinyona yardım eder. Bu yardımın miktarı basıncın miktarına bağlı olarak pistonun üzerine uygulanır. Bu nedenle, eğer daha fazla direksiyon kuvveti gerekirse, basınç yükselmelidir. Hidrolik basınç içindeki değişim, direksiyon ana miline bağlı bir kumanda valfi ile sağlanır. 

Nötr konumu (düz sürüş)


Hidrolik yağı pompadan kumanda valfine gönderilir. Eğer kumanda valfı nötr konumu içinde ise hidroliğin hepsi kumanda valfinden geçerek emniyet valfı içine akar pompaya geri döner. Aynı zamanda, hemen hemen hiç basınç oluşmaz, çünkü silindir pistonunun her iki tarafındaki basınç eşittir ve piston bu durumda herhangi bir yöne hareket etmeyecektir. 

Dönüş sırasında


Direksiyon ana mili herhangi bir yöne döndüğü zaman, kumanda valfı de hareket eder ve hidrolik geçişinin biri kapanır. Diğer geçit açılır ve hidrolik akış hacmi oranında bir değişime neden olur. Aynı zamanda da, basınç oluşur. Sonuç olarak, pistonun her iki tarafı arasında bir basınç farkı meydana gelir ve piston daha düşük basıncın bulunduğu tarafa doğru hareket eder, böylece silindirin düşük basınç tarafındaki hidrolik, kumanda valfinden pompaya geri döner.

14 Kardeşler, hidrolik direksiyon sistemleri tamir ve bakımında tecrübesi ve deneyimi ile sektörün bilinen en önemli adresi haline gelmiştir.
T:0(212) 616 59 52- Fax:0(212) 485 63 52© All Rights Reserved. 14 Brothers Power Steering Repair and Maintenance All rights reserved texts and pictures on our site. Permits and resources can be used.
Sitekobi Kobilerin Sitesi
14 Kardeşler yeni şubesi ile Düzce de